×

فول آلبوم عبدالله ماچکه ای (9 کاست)

فول آلبوم عبدالله ماچکه ای (9 کاست) - فول آلبوم عبه ماچکه ای - دانلود گورانی عبدالله ماچکه ای - عکس عبدالله قربان سنه - گورانی عبدالله قربانی - عبدالله قربانی - عبدالله ماچکه ای

فول آلبوم عبدالله ماچکه ای (9 کاست) با لینک مستقیم

فول آلبوم : عبدالله ماچکه ای

ژانر (سبک) : ، 

نام اثر : فول آلبوم عبدالله ماچکه ای (9 کاست)

تعداد آلبوم ها : 9 پوشه

حجم کل آرشیو : 450 مگابایت

سال انتشار :

خواننده :

فول آلبوم عبدالله ماچکه ای (9 کاست) : همراهان گرامی در این پست میتوانید فول آلبوم نایاب و بی نظیر هنرمند زنده یاد استاد عبدالله قربانی (عبدالله ماچکه ای) را که در قالب 9 کاست نایاب میباشد با حجم 450 مگابایت برای اولین بار از رسانه ی فرهنگی هنری بِست کوردیش دانلود نمایید.

این فول آلبوم جزء کاملترین فول آرشیو موجود از هنرمند عبدالله ماچکه ای میباشد.امیدواریم از شنیدن این آهنگ های زیبا و فولکلور منطقه ی لیلاخ با صدای عبدالله ماچکه ای لذت ببرید.

 

زندگینامه :

زنده یاد “عبدالله قربانی” مشهور به «عبدالله ماچکه ای» ، هنرمند نام آور و خوش آوازهٔ فولکلور کُردستان ، در سال 1320 خورشیدی ، در شهر با اصالت و زیبای قصر شیرین دیده به جهان گشود. وی تا سن 12 سالگی در قصر شیرین زندگی کرده است ، و پس از آن به روستای زیبای “ماچکه” در منطقه لیلاخ کُردستان عزیمت نموده ، و به واسطه صدای دلنشینش در مدت زمان کوتاهی به شهرت والایی در این زمینه دست می یابد. ایشان به دلیل حضور در روستای ماچکه به عبدالله ماچکه‌ای شهرت می‌یابد ، و پس از آن برای همیشه در استان کُردستان ماندگار شده و ضمن سکونت در شهر تاریخی و فرهنگی “سنندج” ، به عنوان یکی از بزرگترین هنرمندان فولکلور کُرد نام خود را در این دیار جاودانه می نماید. استاد عبدالله قربانی در واپسین سال های عُمر گرانبارش ، پس از سال ها فعالیت هنری در عرصه موسیقی فولکلور ، قریب 7 سال به دلیل بیماری از عرصه هنر و موسیقی دور شده بود ، و بیش از دو سال از اواخر عُمرشان توان هیچ گونه حرکتی را نداشتند. وی دارای دو فرزند پسر و چهار فرزند دختر می‌باشد ، و واپسین منزلگاه زندگانیش در محله تقتقان سنندج ، تحت پرستاری همسر گرانقدر و فرزندانشان در اوج عزّت و احترام سپری شد. این هنرمند بزرگ کُردستانی در طول 75 سال زندگی گرانبارشان ، با هنری که سال ها به مردم این خطه عرضه کرده بود ، تا همیشه در یاد مردم این دیار جاودانه خواهد ماند.روحش شاد و یادش گرامی.

سایر اطلاعات موزیک :

  • نوع ساز : سنتی...
  • تهیه کننده : اختصاصی رسانه BEST-KURDISH.IR
  • طراح کاور : اختصاصی BEST-KURDISH.IR
  • زمان موزیک : 8 ساعت
فول آلبوم عبدالله ماچکه ای (9 کاست) - فول آلبوم عبه ماچکه ای - دانلود گورانی عبدالله ماچکه ای - عکس عبدالله قربان سنه - گورانی عبدالله قربانی - عبدالله قربانی - عبدالله ماچکه ای
4.7/5 - (3 امتیاز)
21 مه 23 بدون دیدگاه فول آلبوم
Subscribe
Notify of
guest
مشخصات شما
آدرس ایمیل
0 دیدگاهها
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات